mieszkania Lokum Vista - Podgórze Kraków

Ceny nowych mieszkań w Krakowie

Zawsze było tak, że mieszkania deweloperskie w Krakowie były zdecydowanie droższe, aniżeli w jakimkolwiek innym mieście w Polsce. Do tej pory ta tendencja się utrzymuje. Dzieje się tak nie tylko, jeżeli chodzi o rynek pierwotny. Na rynku wtórnym sytuacja wygląda bardzo podobnie. Mieszkania w Krakowie mają po prostu wysokie ceny, jeżeli porównuje się je do mieszkań w innych miastach Polski.

Wybór dzielnicy

Chcąc poznać ceny mieszkań trzeba najpierw wybrać miejsce/ dzielnicę, w której chce się mieszkać. I tak mieszkania na popularnym Podgórzu w Krakowie są dosyć drogie, ale nie najdroższe w całym mieście. Logicznym jest, że najdroższymi mieszkaniami w Krakowie są te znajdujące się przy samym rynku, blisko centrum i największych atrakcji turystycznych miasta. Przy tym trudno jest tam liczyć na mieszkania z rynku pierwotnego, raczej trzeba się nastawić na te z rynku wtórnego.

Jak to wygląda cenowo, jeżeli o Kraków chodzi?

Jeżeli chodzi o nowe mieszkania na Podgórzu w Krakowie to ich ceny nie są wyjątkowo wysokie. Zazwyczaj za metr kwadratowy trzeba liczyć się z wydatkiem około 6000 złotych. W niektórych przypadkach cena sięga jednak nawet do 10000 złotych. Wszystko jest oczywiście uzależnione od tego czy dane mieszkanie będzie posiadać wysoki standard czy też nie. Dodatkowo ceny mieszkań konkretnych deweloperów czasami idą w górę, np. w związku z większym zainteresowaniem konkretnym osiedlem. Przy tym często zdarza się tak, że ostatnie mieszkanie deweloperskie w Krakowie, które zostało na danym osiedlu da się kupić zdecydowanie taniej. Trzeba jednak brać pod uwagę fakt, że w takim układzie nie można liczyć już na żaden wybór dotyczący rozkładu pomieszczeń, widoku, czy położenia. Trzeba brać to co jest oferowane.

Poszukiwania mieszkania, nawet tego z rynku pierwotnego, bardzo często trwają długo. Oznacza to, że tak naprawdę poszukiwania powinno się zacząć zdecydowanie wcześniej. W innym razie może się okazać, że nie uda się znaleźć nowego lokum na czas. A tego przecież nikt nie chce. Człowiek chce mieć jednak swój własny kąt do codziennego życia.