mieszkanie 2-pokojowe

Dla kogo przeznaczone są mieszkanie 2-pokojowe?

W Polsce do najczęściej sprzedawanych mieszkań należą mieszkania 2-pokojowe. Są niewielkie, funkcjonalne, ekonomiczne i łatwe do ogrzania. Dla kogo najlepiej sprawdzi się tego typu nieruchomość?

Single i małżeństwa bez dzieci

Istnieją grupy osób, dla których inwestycja w 2-pokojowe mieszkanie będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Małe mieszkania cieszą się zainteresowaniem przede wszystkim młodych, dobrze zarabiających ludzi, którzy myślą o swoim pierwszym własnym lokum. Mieszkania 2-pokojowe cieszą się powodzeniem, gdyż są stosunkowo niedrogie i w zupełności wystarczające dla singla bądź młodego, bezdzietnego małżeństwa. Jeden pokój (zazwyczaj połączony z aneksem kuchennym) pełni wówczas rolę pokoju dziennego, drugi natomiast sypialni.

Małżeństwa z dziećmi

wnętrze mieszkania 2-pokojowegoSytuacja jest nieco inna w przypadku małżeństw z dzieckiem lub z dziećmi. Niewielkie, 2-pokojowe mieszkania nie zawsze są dla takich rodzin wystarczającym rozwiązaniem, ale często jedynym, na jakie mogą sobie pozwolić. Na szczęście, istnieją sprytne sposoby na funkcjonalne urządzenie nawet małego mieszkania, dzięki czemu może w nim wygodnie mieszkać nawet małżeństwo z dwójką dzieci.

Zazwyczaj w 2-pokojowym mieszkaniu w którym mieszka małżeństwo z dziećmi, jeden pokój pełni podwójną rolę- jest jednocześnie salonem oraz sypialnią rodziców. Mogą oni spać na przykład na rozkładanym narożniku, który za dnia pełni rolę mebla wypoczynkowego. To powszechne rozwiązanie, stosowane w wielu polskich rodzinach i pozwalające na dużą oszczędność przestrzeni. Drugi pokój przeznaczony jest dla dzieci i musi być urządzony w taki sposób, aby każdemu z nich było wygodnie.

Funkcjonalność mieszkań 2-pokojowych – aneks kuchenny

W większości nowoczesnych mieszkań, zamiast osobnej kuchni stosuje się tzw. aneks kuchenny. To kolejny sposób na oszczędność miejsca,która jest szczególnie istotna w niewielkich mieszkaniach. Pokój z aneksem kuchennym jest bardziej przestrzenny i tworzy przytulny, rodzinny klimat. Dzięki odpowiedniej aranżacji możemy stworzyć wizualne wrażenie, które powoduje, że wnętrze naszego mieszkania wydaje się znacznie bardziej przestronne.

Mieszkania 2-pokojowe – najważniejsze zalety

Podsumowując – do największych zalet mieszkań 2-pokojowych należą:

  • stosunkowo niski koszt zakupu
  • funkcjonalność – możliwość efektywnego wykorzystania mniejszych przestrzeni
  • ekonomiczność – czynsz w przypadku mniejszych powierzchni jest zazwyczaj niewielki, również koszty ogrzania mieszkania są mniejsze
  • przytulny, rodzinny charakter
  • łatwa możliwość odsprzedaży mieszkania kolejnym nabywcom lub udostępnienia mieszkania pod wynajem

nie są to oczywiście jedyne powody dla których małe mieszkania 2-pokojowe należą do najczęściej wybieranych rodzajów mieszkań w Polsce, jednak więcej na ten temat rozwiniemy w kolejnych wpisach w naszym serwisie.