Jak znaleźć ciekawy lokal użytkowy?

Wybór odpowiedniego lokalu użytkowego nie jest rzeczą prostą. Lokal musi być dostosowany do rodzaju prowadzonej działalności tak, by zapewnić przedsiębiorcy jak największą ilość klientów oraz jak najwygodniejszą pracę. Na co zwrócić uwagę szukając lokalu usługowego?

Na obrzeżach czy w śródmieściu?

Lokale usługowe muszą zapewnić dobry dostęp klientom. Warto zwrócić na to uwagę już na etapie wybierania lokalu.

Usytuowanie lokalu w śródmieściu, przy głównej ulicy sprawi, że zostanie on zauważony. Minusem takiej lokalizacja bardzo często są problemy z miejscem parkingowym, które jest trudno dostępne w centrum miasta.

Lokale użytkowe usytuowane na osiedlach mieszkaniowych (zobacz ofertę) są idealne dla działalności, które bazują na stałej klienteli. Salon fryzjerski, kosmetyczny, solarium, czy biuro rachunkowe opiera się na długotrwałej współpracy, a rotacja klientów jest raczej niewielka. Lokal użytkowy w takiej dzielnicy bazuje na dobrej opinii, którą sobie wypracował na przestrzeni lat.

Lokal usługowy wolnostojący czy w bloku?

Budynek wolnostojący na pewno jest komfortowym rozwiązaniem, gdyż daje samodzielność oraz bardzo często możliwość wywieszenia reklamy. Niestety ma również swoje wady. Ogrzanie budynku wolnostojącego może okazać się poważnym wyzwaniem dla przedsiębiorcy.

Warto również pamiętać, że w takiej sytuacji sprzątnięcie, czy odśnieżenie posesji stoi po stronie wynajmującego. Nie zawsze jest czas na dbanie o otoczenie budynku. Niedopełnienie tego obowiązku wiążę się z możliwością otrzymania mandatu.

Lokal użytkowy na piętrze w bloku sprawdzi się w działalności, które bazują na niedużej ilości klientów. Biuro tłumaczeń, biuro rachunkowe, czy kancelarie notarialne nie potrzebują dostępu bezpośrednio z ulicy. Wybierając lokal trzeba wziąć pod uwagę wygląd klatki schodowej, domofon czy łatwy dostęp do biura.

W każdej z tych sytuacji warto dodatkowo zatroszczyć się o miejsce parkingowe dla klientów firmy. Jest to duże ułatwienie, gdy zaparkowanie samochodu często wiąże się z długim poszukiwaniem miejsca.