projekt-domu-aruba

Budowa domu dla oszczędnych. Zobacz te projekty domów parterowych do 120m2

W biurach architektonicznych czekają tysiące projektów domów jednorodzinnych. Wśród nich dostępne są również takie, których realizacja wcale nie jest związana z wysokimi wydatkami. Sprawdź, jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać, by zaoszczędzić na budowie.

Budowa domu nie musi oznaczać sporych kosztów. Najważniejsze jest wybranie takiego projektu, który rzeczywiście będzie tani w realizacji. Takie wymagania mogą spełnić projekty domów parterowych do 120m2, które obecnie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Kompaktowa konstrukcja takich budynków pozwala na uzyskanie optymalnych oszczędności i zmniejsza koszty późniejszej eksploatacji.

Lekkie technologie

Pod względem swojej konstrukcji dom parterowy 120m2* nie musi bazować na tradycyjnych materiałach budowlanych, które oznaczają nie tylko wyższe koszty, ale także długi czas budowy.

Takie domy buduje się obecnie na bazie konstrukcji szkieletowych albo bloczków wapienno-piaskowych. Zastosowanie takich materiałów zmniejsza koszty, a przy tym pozwala na utrzymanie optymalnych parametrów termoizolacyjnych dla niskich kosztów utrzymania.

Optymalna przestrzeń

projekt-domu-aruba

Dobrze rozplanowany projekt domu parterowego do 120m2 może zapewnić przestrzeń dla każdego domownika.

Przykładowy rozkład domów parterowych:

  • salon z jadalnią i z aneksem kuchennym lub kuchnią
  • 3 pokoje
  • 2 łazienki
  • hall

Brak schodów

Dodatkową oszczędność w przypadku projektów domów parterowych do 120m2 daje brak schodów. Wbrew pozorom, wykonanie takiej konstrukcji to często ponad 20 tysięcy złotych, dlatego wybór parterowego budynku to duża oszczędność już na starcie.

Dla dalszego obniżenia kosztów można zdecydować się również na projekt bez podpiwniczenia, którego wykonanie to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przy poszukiwaniu taniego domu warto też wziąć pod uwagę projekty bez garażu.

* strona