Odkryj potencjał drzemiący w małym domu

Największą bolączką w przypadku budowy domu są koszty inwestycyjne. Jest to przedsięwzięcie energo- i czasochłonne, a przy tym bardzo kosztowne. Nie każdego jest stać na wybudowanie domu o dużym metrażu, z wieloma dodatkowymi pomieszczeniami, ogrodem, tarasem i garażem. Czy jednak jest to konieczność? Do dyspozycji są też tanie domu, które mogą być równie funkcjonalne i przytulne. Wybierając projekty domów małych, możliwe jest wybudowanie takiego ekonomicznego, ale nadal o nieprzeciętnych walorach użytkowych. W takich niewielkich domach drzemie ogromny potencjał.

Mały dom a wielkie zalety – dlaczego warto postawić na projekty małych domów?

projekt-domu-madera

Wizja wymarzonego domu u każdego z nas wygląda nieco inaczej. Wszyscy mają przecież swoje indywidualne potrzeby, oczekiwania, preferencje. Do tego dochodzą jeszcze możliwości finansowe. Przed przystąpieniem do wybrania dla siebie optymalnego projektu domu, należy zacząć od sprecyzowania potrzeb. Do budowy domu potrzebne są oczywiście fundusze, ale nawet jeśli jest ich niewiele, można znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Wystarczy zapoznać się z bogatą i zróżnicowaną ofertą gotowych projektów. Nie brakuje tam domów o niewielkim metrażu. Na ich podstawie można przekonać się, że mały dom może być funkcjonalny i komfortowy, a do tego jeszcze atrakcyjny pod względem wizualnym.

• Nie jest pewnie dla nikogo żadnym okryciem stwierdzenie, że im dom jest mniejszy, tym koszty są tańsze. Oszczędności widoczne są na każdym etapie – od zakupu projektu, po jego realizację, wyposażenie wnętrz i późniejszą eksploatację budynku. Tanie domy to coś, czego szuka wielu inwestorów.
• Coraz więcej inwestorów decyduje się na wybudowanie małego domu na dużej działce, przez co zyskać można sporo wolnej przestrzeni do zagospodarowania. Posiadanie własnego ogrodu jest marzeniem większości osób. Na prywatnym terenie można zasadzić i posiać cokolwiek się zechce.
• Mniejsze przestrzenie do zaaranżowania to również mniejsze wydatki. Można też przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na zakup bardziej designerskich elementów wyposażenia i stworzyć oryginalny wystrój.