projekt-domu-jadeit

Projekt domu parterowego. Te domy są tanie w budowie i utrzymaniu!

Parterowe domy jednorodzinne mają wiele zalet, którymi przewyższają popularne budynki piętrowe i z użytkowym poddaszem. Gdy szukasz domu, który będzie zarówno niedrogi w budowie, jak i w późniejszym utrzymaniu, postaw na dom parterowy!

Serwisy sprzedające gotowe projekty domów jednorodzinnych już od dłuższego czasu notują większe zainteresowanie domami parterowymi. To propozycja chętnie wybierana przez osoby oszczędne, którym zależy na niskim koszcie wzniesienia budynku i jego eksploatacji.

Mały dom daje niższe koszty budowy

projekt-domu-jadeit

Gdy celem jest zredukowanie kosztów związanych z inwestycją, warto zwrócić uwagę na projekty domów parterowych o mniejszym metrażu. Dzisiaj odchodzi się już od budowania na wyrost, co niesie ze sobą niepotrzebne wydatki.

Najniższe ceny dotyczą małych domów o metrażu od 50 do 100 metrów kwadratowych. Przy wyborze takich projektów domów parterowych można osiągnąć najniższe koszty związane z ich wykonaniem.

Główne oszczędności to brak:

  • dużego dachu,
  • schodów,
  • okien dachowych,
  • złożonej instalacji sanitarnej.

Dzisiaj do budowy wykorzystuje się także tańsze metody, w tym między innymi konstrukcje szkieletowe drewniane. W efekcie dom można wznieść w cenie nawet poniżej 200 tysięcy złotych.

Dobry projekt to tania eksploatacja

Dodatkową zaletą, jaką posiada zakup projektu domu parterowego o mniejszym metrażu, jest niski koszt utrzymania budynku. Takie domy szybko się nagrzewają i nie wymagają sporych wydatków w sezonie zimowym. Można z powodzeniem zamontować w nich wydajne, kompaktowe kotły gazowe.

Aby opłaty za utrzymanie były jak najniższe, projekt domu parterowego powinien być odpowiednio dopracowany, by redukować ryzyko nadmiernej ucieczki ciepła z budynku. W tej kategorii można znaleźć również domy energooszczędne, a nawet pasywne, które projektowane są z myślą o redukcji kosztów ogrzewania.