stolik loftowy

Stolik loftowy – piękny i funkcjonalny mebel

Meble loftowe to ogólne określenie stylu, który wywodzi się z lat 60 dwudziestego wieku. Styl ten powstał w czasie, gdy w Nowym Jorku i innych dużych miastach Stanów Zjednoczonych, fabryki i magazyny zaczęły przenosić się na przedmieścia, a budynki po nich, zaczęto adaptować na mieszkania. W te zazwyczaj surowe wnętrza, doskonale wpisywały się meble loftowe, które z reguły  charakteryzują się oszczędna formą i wykorzystaniem do ich wytworzenia takich materiałów jak metal i drewno. Ogólnie rzecz biorąc, są to meble bardzo funkcjonalne i trwałe, a jednym z takich mebli są stoliki loftowe.

Stoliki loftowe

Stolik loftowy to mebel, który od kilku lat cieszy się wielką popularnością jednakowo wśród miłośników nowoczesnych, loftowych wnętrz, a dzięki swej funkcjonalności trafiają obecnie do wielu domów. Minimalistyczna forma, a jednocześnie wysokiej jakości materiały używane do produkcji tych stolików, czynią je uniwersalnym i lubianym wyrobem, którym chętnie uzupełniamy nasze wnętrza.

Jak dobrać stolik loftowy do naszego wnętrza

stolik loftowy

Kierując się wyborem stolika loftowego do naszego wnętrza, powinniśmy uwzględnić kilka wskazówek:

  • Minimalistyczny projekt i duża funkcjonalność, to cechy nieodzowne
  • Materiały użyte do produkcji powinny być wysokiej jakości. Zarówno drewno jak metal muszą być starannie obrobione, bez ostrych krawędzi, a podstawa powinna być bardzo stabilna
  • Warto szukać mebli, które eksponują naturalną strukturę drewna, dzięki temu będą one prawdziwą ozdobą naszego domu.

Podsumowanie

Stolik loftowy to mebel, który cieszy się coraz większą popularnością w Polsce i na świecie, dlatego warto rozważyć jego zakup podczas urządzania wnętrza zarówno w stylu industrialnym, jak i klasycznym. Dobrany zgodnie z naszymi preferencjami, będzie świetnym meblem, przy którym będziemy mogli zaaranżować miłe spotkanie z przyjaciółmi, może być też wygodnym miejscem do pracy i porannej kawy. Naturalna uroda drewna i solidna konstrukcja stolika loftowego mogą wnieść wartość dodaną do naszego codziennego życia.