Lokum Porto - osiedle nad Odrą we Wrocławiu

Czy warto postawić na mieszkanie od dewelopera czy na rynek wtórny?

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie bardzo wielu Polaków, którzy na realizację tego celu pracują w pocie czoła. W Polsce własny dom czy mieszkanie jest gwarantem bezpieczeństwa, a także ma wpływ na status materialny i ekonomiczny człowieka. Młodzi ludzie często zastanawiają się, czy postawić na mieszkania deweloperskie, czy może wybrać lokum z drugiej ręki. Co będzie lepszym rozwiązaniem? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Nowe mieszkania nad Odrą we Wrocławiu

Nowe osiedla deweloperskie to bez wątpienia dużo wyższy standard budynków oraz samego otoczenia niż w przypadku bloków pochodzących sprzed kilkudziesięciu lat. Nie da się tego przeskoczyć nawet wtedy, gdy budynek był remontowany i poddawany modernizacji. Stylistyka związana z budynkami pochodzącymi z lat 80-tych i 90-tych jest zupełnie inna niż ta, które charakteryzują nowoczesne budynki. Dla kogo ma znaczenie otoczenie i sposób jego zaprojektowania, z pewnością powinien postawić na mieszkania deweloperskie, np. nowe osiedle Lokum Porto nad Odrą. Niektóre z nich tworzą pięknie zaprojektowane małe osiedla, które mają wewnętrzne dziedzińce i wygodne place zabaw. W takim otoczeniu aż chce się żyć. 

Komfort życia

Mieszkania deweloperskie to bez wątpienia wyższy komfort życia związane między innymi z możliwością podłączenia płyty indukcyjnej czy zredukowaniu gazu w mieszkaniu. Dla mnóstwa osób ma to duże znaczenie ze względów wizualnych. Z drugiej strony nie da się ukryć, że cena mieszkania za metr w starym budownictwie jest często bardziej przystępna niż cena w nowym budynku. Mimo wszystko trzeba to przekalkulować i policzyć, ile będzie kosztował remont starego mieszkania.