Mieszkanie dla pary – o czym pamiętać?

Zakup lokalu mieszkalnego wiąże się z podjęciem szeregu decyzji, związanych nie tylko z samym jego urządzeniem, ale również wyborem najlepszej opcji, jeśli chodzi o metraż, ułożenie pomieszczeń czy nawet piętro.

Nowe mieszkania dla par ze zwierzakiem

Jeśli w skład gospodarstwa domowego wchodzi czworonóg (szczególnie przedstawiciel większych ras), konieczna jest możliwość jego szybkiego przetransportowania na spacer. O ile w kwestii zwierzaków o mniejszych rozmiarach można po prostu wziąć je na ręce – to właściciele dużych pupili powinni zwrócić baczną uwagę na obecność windy, a w przypadku jej braku – zdecydować się raczej na mieszkanie na jednej z niższych kondygnacji budynku.

Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, jednak ze względu na zwiększone ryzyko rozwoju chorób stawów u zwierzaków, które często muszą chodzić po schodach, warto chociażby spróbować znaleźć lokal, spełniający te oczekiwania. Obecnie jest to o tyle łatwiejsze, że w nowoczesnym budownictwie powyżej czterech pięter taka winda po prostu musi się znaleźć – co znacznie ułatwia znalezienie mieszkania na sprzedaż.

Ile metrów jest potrzebnych?

Rodziny z dziećmi zawsze kierują się zasadą „im więcej tym lepiej”, jednak w przypadku par nie ma takiej konieczności. Po pierwsze, lokal o większej powierzchni oznacza podniesienie kosztów zakupu, i po drugie – nierozerwalnie wiąże się nie tylko z koniecznością przeprowadzenia większego remontu, ale również… ze znacznie większą ilością sprzątania. Przykładowe oferty mieszkań na sprzedaż znajdziesz na stronie: domd.pl.

Tym, co naprawdę ma znaczenie przy poszukiwaniu lokalu mieszkalnego dla pary, która w najbliższym czasie nie planuje potomstwa, jest znalezienie miejsca odpowiadającego jej potrzebom pod względem skomunikowania z centrum oraz pod kątem odpowiedniej okolicy. Sam metraż nie musi być duży: dla dwóch osób w zupełności wystarczy około 40m2 wraz z odrębną łazienką, sypialnią, salonem i kuchnią (lub salonem z aneksem kuchennym). Warto również zastanowić się nad stroną, z której ma się znajdować mieszkanie – z jednej strony będzie znacznie mocniej doświetlone i jednocześnie cieplejsze, a z drugiej – co prawda słońca będzie mniej, ale latem można uniknąć wysokich temperatur.