Agrowłóknina – Do czego wykorzystać agrowłókninę?

Agrowłóknina może być stosowana do różnych celów. W zależności od jej przeznaczenia będzie chronić glebę przed chwastami lub rośliny przed przymrozkami bądź mrozami, czy opadami atmosferycznymi. Każda z poszczególnych rodzajów ma inną strukturę włókien, ciężar i kolor.

Jakie są korzyści ze stosowania agrowłókniny w ogrodzie i na polu?

Materiał, z którego wytworzona jest agrowłóknina w sklepie Ogrodniczy, skutecznie zapobiega przed zachwaszczeniem grządek uprawnych. Chroni także przed zabrudzeniem ziemią ogórków, kabaczków, dyni i innych warzyw oraz owoców np. truskawek, poziomek itp. rosnących tuż przy ziemi.

Dzięki agrowłókninie w ogródku panuje porządek, a pielęgnacja roślin staje się przyjemna i mniej czasochłonna. Dzięki temu w przydomowym ogródku gospodarz szybko będzie mógł uporać się z pracami pielęgnacyjnymi i mieć czas na odpoczynek lub spotkanie z najbliższymi.

Przy dużych uprawach, gdzie potrzebna jest dodatkowa para rąk, dzięki agrowłókninie możliwa jest oszczędność w ilości zatrudnianych pracowników. Dzieje się tak, ponieważ nie trzeba grządek non stop plewić.

Włóknina rolnicza (ogrodnicza) doskonale również osłania wrażliwe rośliny przed chłodem i zimnem w okresie ich wegetacji lub w okresie wzrostu.

Którą agrowłókninę wybrać?

Do ochrony gleby przed jej zachwaszczeniem stosuje się agrowłókninę o przepuszczalnych splotach. Ma ona czarny kolor i może mieć białe pasy. W zależności od tego, czy mają być sadzone warzywa, czy krzewy, włóknina ta będzie miała inną szerokość oraz w innej odległości od siebie będą przebiegały wspomniane linie.

Ponieważ wczesną wiosną możliwe są przymrozki, należy chronić nowalijki agrowłókniną, którą przykrywa się siewki. Struktura takiej włókniny agro jest lekka, delikatna i biała.

Do ochrony roślin przed zimą używa się białej włókniny o grubszym splocie propylenowych nici. Można nią ogacić róże oraz inne wieloletnie rośliny wrażliwe na niskie temperatury.

Czym przykryć stogi siana?

Bele z sianem można przykryć plandeką wykonaną z agrowłókniny przeznaczoną do słomy. To mocna płachta (fliz), która chroni składowane siano i słomę przed deszczem i śniegiem. Dzięki inteligentnej przepuszczalności odprowadza wilgoć wytwarzaną przez niedosuszony surowiec na zewnątrz, jednocześnie hamując przepuszczanie wody z chmury do wewnątrz stogu.