fotel na taras

Jak wybrać elegancki i komfortowy fotel ogrodowy?

Fotel ogrodowy to mebel, który bardzo często jest wykorzystywany na tarasie czy balkonie. Można w nim odpocząć, wypić poranną kawę czy cieszyć się promieniami słońca w ciągu dnia. Jak wybrać fotel, który będzie wygodny i jednocześnie praktyczny?

Wiszący czy stojący?

Wybierając fotel ogrodowy można zdecydować się na kilka rozwiązań. Najczęściej fotele są stojące, ale można również skusić się na fotel wiszący, który jest wyjątkowo elegancki.

Wybierając fotel ogrodowy wiszący ze sklepu online meblostrefa należy zdecydować, czy ma on być na nodze czy raczej montowany będzie do zadaszenia, które znajduje się nad tarasem. Trzeba pamiętać, że fotel wiszący pod sufitem nie będzie mobilny. Zamontowany jest na stale.

Zaletą foteli stojących jest możliwość ustawienia ich zgodnie z potrzebami. Dzięki temu mogą stać na uboczu, gdy w samotności delektujemy się popołudniową kawą lub w centrum tarasu, gdy odwiedzą nas znajomymi.

Jaki materiał będzie najlepszy?

Fotel ogrodowy może być wykonany z drewna, rattanu czy metalu. Koniecznie trzeba pamiętać, że meble ogrodowe narażone są na zmienne warunki pogodowe.

Fotel ogrodowy z rattanu będzie elegancki i minimalistyczny. Idealnie wpisze się w wystrój nowoczesny. Jest to tworzywo lekkie, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz wodoodporne. Trzeba jednak pamiętać, że po sezonie musi zostać zabezpieczony.

Meble drewniane są bardzo eleganckie. Często są to duże fotele, które przykryte poduchami są bardzo wygodne. Drewno, które jest systematycznie konserwowane, będzie służyło przez wiele lat. Fotele, których stelaż jest wykonany z metalu są wyjątkowo wytrzymałe. Jednocześnie są ciężkie i na pewno nie są wygodne do przenoszenia.

Wybierając fotel ogrodowy koniecznie trzeba się zastanowić jaką rolę ma spełniać. Fotele, które będą stały zawsze w tym samym miejscu mogą być cięższe, ale już fotele, które mają stać w różnych miejscach tarasu, a nawet ogrodu powinny być małe i lekkie.

Trzeba również pamiętać, że fotele ogrodowe nie mogą być pozostawione po sezonie na tarasie. Duże fotele ciężko jest ukryć w piwnicy czy pomieszczeniu gospodarczym.