regulatory wzrostu

Regulator wzrostu — kiedy powinniśmy po niego sięgać?

Chyba każdy, kto choć trochę interesuje się ogrodnictwem, marzy o pięknym ogrodzie, zdrowych i zadbanych roślinach w swoim domu lub nawet prawidłowo rozwijających się zbożach. Jednakże niezależnie od rodzaju lub odmiany, każda roślina potrzebuje odpowiedniej ilości naszej uwagi, aby mogła rosnąć w prawidłowy sposób. Czasami może zdarzyć się, że pomimo regularnego dbania o roślinę, i tak nie widzimy efektów, zwłaszcza we wzroście. Więc co należy zrobić w takim wypadku?

Do czego służy regulator wzrostu roślin?

Stosowanie tego typu preparatów, sprawia, że mamy pełną kontrolę nad wzrostem danej rośliny. Specjalne substancje, dzięki którym wzrost rośliny będzie stymulowany lub też hamowany wnikają do danych komórek, tym samym oddziałując na pracę enzymów. Ma to na celu pozytywnie wpłynąć na roślinę, zapewniając jej:

  • szybszy wzrost
  • równomierny wzrost
  • bardziej regularny i równomierny proces kwitnienia
  • pomoc w kiełkowaniu nasion
  • pomoc w prawidłowym rozwoju owoców.

Oprócz tego regulator wzrostu ogrodniczy.com, może również pomóc w uratowaniu plonów, gdyż wpływają one bardzo pozytywnie na rozwój ich korzeni oraz proces fotosyntezy.

regulator wzrostu medax max

Regulator wzrostu — czy warto stosować go do regulowania zbóż?

Takich produktów najczęściej używa się podczas końcowej fazy krzewienia. Jeżeli zależy nam na otrzymaniu jak najlepszych efektów, przy wyborze odpowiedniego regulatora wzrostu należy zwrócić szczególną uwagę na jego skład, sposób użycia oraz zalecenia producenta, gdyż często są one produkowane i dostosowane dla danego rodzaju roślin. Na efekty stosowania regulatorów i rozwoju zbóż dość duży wpływ ma także temperatura. Prawidłowo przeprowadzony zabieg zapobiegnie wyleganiu, które nie wpływa zbyt pozytywnie na plony. Oprócz tego zapewni ono szybki i prawidłowy wzrost zbóż, a jednocześnie plonów.