Oświetlenie sypialni – jak wybrać lampy praktyczne i nastrojowe?

Sypialnia to pokój, w którym odpoczywamy po trudach dnia. Koniecznie musi być w nim oświetlenie górne, które jest jasne i praktyczne. Niezbędne jest również oświetlenie, które jest delikatne, subtelne i ułatwia relaks. Jak wybrać lampy do nowoczesnej sypialni?

Lampa górna – jedna czy dwie?

Nadal jesteśmy przyzwyczajeni, że w sypialni znajduje się jeden żyrandol umieszczony w centralnym punkcie pokoju. Nie jest to jedyne rozwiązanie.

W dużej sypialni warto wykorzystać kilka punktów świetlnych. Nowoczesne lampy ze sklepu Candellux można umieścić nad łóżkiem lub skrajnie po dwóch stronach sufitu. Dzięki temu sypialnia będzie rozświetlona równomiernie, a efekt oświetlenia będzie ciekawszy.

Warto pamiętać, że w sypialni sprawdzą się nowoczesne lampy tekstylne. Dzięki abażurowi, który jest z materiału, światło jest delikatne i przytłumione. Sprzyja to odpoczynkowi. Warto również pamiętać, że wymiana lampy z tekstylnym kloszem jest dobrym pomysłem na szybkie i tanie odświeżenie wnętrza.

Wybierając nowoczesne lampy do sypialni warto również zadbać, by były to żyrandole, w których regulacja światła jest płynna. Dzięki temu można uzyskać mocne światło do sprzątania i delikatne, gdy zapada wieczór.

Kinkiety czy lampy podłogowe?

W każdej nowoczesnej sypialni musi znaleźć się również światło, które ułatwia odpoczynek.

Można wykorzystać nowoczesne lampy ścienne. Kinkiety można powiesić nad łóżkiem. Warto je ulokować symetrycznie po obu stronach łóżka, by ułatwić sobie wieczorne czytanie. Należy pamiętać, by lampa była umieszczona na wysokość ręki, dzięki temu bez wstawania z łóżka będzie można ją włączyć lub wyłączyć.

Kinkiety warto również powiesić nad toaletką. Trzeba pamiętać, by były na wysokości lustra, dzięki temu bez problemu kobieta będzie mogła wykonać makijaż. Wieszając kinkiety należy zwracać uwagę, by światło nie rzucało cieni na twarz. Tak robiony makijaż będzie nienaturalny.

Chcąc stworzyć klimatyczną sypialnię warto również wykorzystać nowoczesne lampy podłogowe i stołowe. Lampy podłogowe można ustawić w rogu pokoju, przy fotelu wypoczynkowym lub przy łóżku. Lampy stołowe będą pięknie prezentowały się na komodzie, toaletce czy parapecie okiennym.

Warto pamiętać, że im więcej będzie punktów świetlnych w sypialni tym łatwiej będzie zrobić nastrojowy klimat. Zapalając część lamp uzyskamy światło nastrojowe. Włączając wszystkie – praktyczne. Wybierając nowoczesne lampy koniecznie trzeba dopasować je do charakteru wnętrza. Warto wszystkie lampy wybrać w takim samym stylu. Dzięki temu wnętrze będzie spójne i charyzmatyczne.