fuga-epoksydowa-plus-Antracytowy

Czy kierować się wybierając fugi?

Wybór odpowiednich fug do łazienki czy też do kuchni to jeden z bardziej skomplikowanych elementów podczas urządzania nowego domu lub mieszkania. Zwracać uwagę trzeba nie tylko na sprawy czysto estetyczne, lecz również na kwestie praktyczne. Jak to dokładnie zrobić?

Fuga do płytek pod kątem estetyki

fuga-epoksydowa-plus-Antracytowy

Wiele osób uważa, że wybranie odpowiedniego rodzaju fugi pod kątem tego, jaki ma mieć kolor, to bardzo łatwa sprawa. Jest jednak zupełnie inaczej, ponieważ fugę niezwykle łatwo jest wybrać złą, co będzie rzutowało na wygląd całego pomieszczenia. Nie da się oczywiście jednoznacznie powiedzieć, jaki kolor fugi będzie najlepszy, lecz można przedstawić jedną, bardzo ważną zasadę — fugę powinno się dobierać albo pod kątem tego, aby możliwie jak najlepiej pasował do płytek, albo też przeciwnie, aby kontrastowała względem kolorów kafelków. Wszystkie inne rozwiązania będą nieprawidłowe.

Fuga rodzaje, czyli kwestie praktyczne

Każda szukająca odpowiedniej fugi do mieszkania osoba wie, jak ważne są takie określenia, jak fugowanie cena, czy też elastyczność i odporność fugi. Na czym to dokładnie polega? Każda fuga w zależności od tego, jakiego jest rodzaju, cechuje się zupełnie innymi właściwościami – https://budujmy.eu/pl/menu/fugi-spoiny-936.html . Przykładowo fugi cementowe są bardzo tanie zarówno w przypadku ich zakupu, jak i również kładzenia ich pomiędzy płytkami. Z drugiej jednak strony, są to fugi bardzo delikatne i szybko się niszczące. Jeśli chce się mieć fugę dobrej jakości, która odporna będzie na wiele najróżniejszych zagrożeń, takich jak nacisk, wilgotność, czy też wysoka temperatura, powinno się skorzystać z modelu epoksydowego. Pamiętać jednak trzeba, że jest to fuga dość droga. Nie tylko w zakupie, lecz także podczas jej kładzenia ze względu na dość precyzyjną pracę, której wymaga. Okazuje się bowiem, że fuga ta szybko zasycha i możne ją poprawnie położyć jedynie taka osoba, która ma naprawdę dużo doświadczenia.