farba do łazienki

Jak wykończyć kuchnię?

Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy dużo czasu gotując czy zmywając. Warunki w kuchni nie należą do najłatwiejszych, czy w takiej sytuacji jedynym sposobem na dekorację ścian są kafelki?

Kuchnia – specyficzne miejsce

W kuchni panują bardzo specyficzne warunki. Jest duża wilgotność, zmienia się często temperatura, często robimy duży bałagan. Od wielu lat wydaje się, że kafelki na ścianie są idealnym rozwiązaniem, które nie tylko zabezpiecza ściany, ale jest również eleganckie i gustowne.

Izohan-FARBA-PRZECIWWODNA

W ostatnich latach coraz częściej szukamy innych rozwiązań. Bardzo ciekawym pomysłem jest pomalowanie ścian. Dzięki takiemu rozwiązaniu bardzo często można pozwolić sobie na zmiany, dzięki czemu kuchnia będzie wyglądała świeżo i estetycznie. I cały czas będzie wydawała się nowa. Czy farba na ścianę w kuchni to dobry pomysł?

Farba tak, ale nie każda

Farby do kuchni muszą spełniać kilka warunków, by ściany nimi pomalowane przez długi czas wyglądały ciekawie i estetycznie. Kuchnia jest miejscem, które najbardziej jest narażone na zabrudzenia. Gotowanie, posiłki dzieci, czy zmywanie powodują, że ściany są ciągle pochlapane.

Farby do kuchni powinny być odporne na ścieranie. Zwykła farba akrylowa nie jest w stanie poradzić sobie z częstym myciem. Po krótkim czasie będzie wyglądała nieatrakcyjnie i konieczny będzie kolejny remont.

W kuchni, dzięki temu, że panuje duża wilgotność oraz zmiany temperatury trzeba bardzo uważać na rozwój pleśni oraz grzybów. Farba grzybobójcza zabezpieczy ściany przed rozwojem bakterii, grzyba czy pleśni. Jest to niemiernie ważne, gdyż kuchnia musi być wzorem czystość. W końcu to tu przygotowujemy i spożywamy posiłki.

Równie specyficznym środowiskiem jest łazienka, do której również coraz częściej używamy farb do wykończenia ścian. Farby do łazienki muszą być również w bardzo dobrym gatunku.

Odwiedź sklep Budujmy eu po więcej informacji.