Klej montażowy dopasowany do twoich potrzeb

Kleje montażowe to produkty które mogą stosować do swoich prac zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Są one skuteczne, łatwe w użyciu i znacznie ułatwiają wszelkiego rodzaju prace monterskie. Jest bardzo dużo na rynku rodzajów klejów montażowych i wiedzieć trzeba, że sukcesem jest zawsze odpowiednie dobranie danego produktu. Dopiero od rodzaju kleju montażowego zależna jest trwałość i moc danego połączenia dwóch lub kilku elementów.

Jakie są kleje do montażu?

Klej montażowy powinien być:

  • mocny,
  • trwały,
  • odporny na temperaturę i wilgoć,
  • odpowiedni do małych lub dużych powierzchni,
  • elastyczny,
  • odporny na grzyb,
  • bezzapachowy.

Poszczególne różnice pomiędzy danymi klejami wynikają z ich składu. W każdym rodzaju jest inny związek chemiczny, który najlepiej wiąże na stałe dany rodzaj materiału. Dlatego bardzo ważne jest by do sklejenia odpowiednich elementów wybrać taki klej, który najlepiej się nada.

Co najlepsze jest do czego?

Zawsze wybrać można klej cyjanoakrylowy, który idealnie sprawdzi się do klejenia małych powierzchni, klej dyspersyjny, który jest dobry do klejenia paneli lub parkietów czy klej neoprenowy odpowiedni do łączenia dużych powierzchni.
Na rynku znaleźć można jeszcze kleje epoksydowe dwuskładnikowe, które trzeba ze sobą mieszać, polimerowe czy poliuretanowe. Dodać jeszcze trzeba, że występują też specjalne masy epoksydowe, które pozwalają na odtwarzanie brakujących elementów lub wypełnianie ubytków.
Prawidłowo dobrany mocny klej montażowy sprawi, że dane prace zostaną wykonane szybko, a ich efekt będzie zadowalający.

Jak aplikować mocne kleje montażowe?

Odpowiednio wykonane prace przy użyciu kleju do montażu to nie tylko odpowiednie jego dobranie, ale także dobre jego zaaplikowanie.
Ważne jest by nigdy nie nakładać zbyt grubej warstwy kleju, oraz by dana powierzchnia była bardzo dobrze wyczyszczona i wysuszona.