Nie popełnij tych błędów podczas projektowania

W przypadku inwestorów planujących wybudować dom, pojawia się wiele kwestii do rozważenia i decyzji do podjęcia. Wszystko zaczyna się już na etapie wybierania projektu domu. Zanim jednak możliwe będzie przejście do przeglądania ofert różnych pracowni architektonicznych, trzeba określić swoje potrzeby, wymagania, oczekiwania i możliwości finansowe. Do dyspozycji są przeróżne projekty domów tanich w budowie do 80m2 czy trochę większych do 100m2. Wbrew pozorom każdy wariant różni się od siebie w większym lub mniejszym stopniu, chociażby zastosowanymi rozwiązaniami technologicznymi.

Projekt domu do 100m tani w budowie – jakich błędów nie popełniać?

projekt-domu-malutki_dr-s

Niezależnie od tego czy wybór panie na najtańszy dom w budowie do 100m czy taki droższe, o większym metrażu, ważne jest to, aby dobrze przemyśleć swoją decyzję. Projekt powinien w pełni spełniać oczekiwania inwestora, a jednocześnie być możliwy do realizacji bez problemów na placu budowy. Bardzo łatwo jest o popełnienie pewnych błędów, przez które mogą pojawić się niemałe trudności w przyszłości. Do najczęściej popełnianych błędów zaliczyć można:

• kupowanie projektu domu przed poznaniem Warunków Zabudowy,
• oszacowanie nieoptymalnej powierzchni użytkowej domu – zbyt małej lub za dużej.
• pominięcie dodatkowych pomieszczeń takich jak kotłownia czy garaż,
• kształt budynku niedopasowany do warunków posiadanej działki.

Trzeba pamiętać o tym, że wybór gotowego projektu jest oczywiście oszczędnością pieniędzy i czasu, ale kluczowe jest zaadaptowanie go do swoich indywidualnych potrzeb. Wybrany projekt musi koniecznie zostać dostosowany do Warunków zabudowy, warunków gruntowych, nawet do strefy klimatycznej. Różnego typu modyfikacje w projekcie służą temu, aby został od dopasowany do trybu życia i preferencji przyszłych użytkowników. Niestety każda taka zmiana w projekcie nie jest darmowa, więc trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, co przekłada się na wyższą cenę końcową projektu domu. Do wprowadzenia zmian niezbędna jest zgoda twórcy projektu, gdyż jest on objętymi prawami autorskimi.