zestaw_monitor_m320_kamera_s6_m_bialy_k_srebrna_glowne

Wideodomofon – kluczowy element zabezpieczenia domu

Systemy zabezpieczające wejścia do budynków cieszą się coraz większą popularnością – wideodomofony pozwalają na łatwą kontrolę osób chcących dostać się na posesję, dzięki czemu przyczyniają się do znacznego wzrostu poziomu bezpieczeństwa.

Jak działa wideodomofon?

Zasada działania wideodomofonu jest niezwykle prosta – urządzenie to umożliwia zdalne zwolnienie blokady zamka i otwarcie drzwi wejściowych lub bramy. W zależności od rodzaju urządzenia komunikacja może odbywać się między innymi za pomocą fal radiowych lub specjalnego okablowania.

Co więcej wideodomofon, w odróżnieniu od tradycyjnego domofonu, umożliwia domownikom nie tylko usłyszenie, ale także zobaczenie osoby chcącej dostać się na posesję. Dzięki systemowi kamer wideodomofony przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa, umożliwiając sprawną i szybką weryfikację.

Jak wybrać odpowiedni wideodomofon?

Decydując się na zakup wideodomofonu koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze niezwykle ważną sprawą okaże się sposób montażu urządzenia – na rynku można spotkać między innymi systemy bezprzewodowe oraz wideodomofony z okablowaniem. W przypadku wyboru wideodomofonów przewodowych warto pamiętać o tym, że ich montaż wiąże się z nieco większym nakładem czasu i pracy – instalacja urządzenia przewodowego na gotowej posesji bardzo często będzie wiązać się między innymi z kuciem ścian czy demontażem niektórych elementów bramy.

Wysokiej jakości wideodomofony powinny dawać także możliwość połączenia instalacji z monitoringiem wizyjnym, dzięki czemu możliwym stanie się wyświetlanie obrazu zarejestrowanego przez kamery – warto zaznaczyć, że rozwiązanie to znacznie ułatwi kontrolę i obsługę poszczególnych systemów zabezpieczających. Dodatkowo przy wyborze wideodomofonu warto zwrócić uwagę także na metodę samodzielnego otwierania wejścia – na rynku można spotkać między innymi systemy korzystające z kart magnetycznych czy zamków na szyfr. Wybierając wideodomofon warto postawić na sprawdzone i trwałe rozwiązania, które sprawdzą się nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych.