Ile kosztuje lampa w stylu rustykalnym?

Lampy rustykalne można znaleźć w wielu sklepach. Ich ceny są bardzo zróżnicowane, dlatego ciężko wskazać konkretne widełki w jakich występują określone modele lamp. Jak się okazuje można kupić bardzo ciekawe model za około 200 – 300 zł, jak i niezwykle oryginalny wzór za 2000 zł. Na jakie lampie w tym klimacie najczęściej decydują się fani stylu rustykalnego? Podpowiedź poniżej. 

Wiklina, szkło i drewno

Nie od dziś wiadomo, że styl rustykalny kojarzy się z prostotą i typowo naturalnym klimatem. Dlatego też, producenci lamp również tworzą modele służące do oświetlania pomieszczeń, wykonane z naturalnego, dobrego jakościowo drewna, z mocnego szkła oraz z tak popularnej ostatnio wikliny. Im prostsza, minimalistyczna lampa – tym lepiej. Na taki asortyment najczęściej decydują się klienci. 

Lampa wiklinowa w kształcie okrągłego kosza

Ten typ lampy jest niezwykle popularny wśród klientów zafascynowanych tym stylem. Jest ona bardzo łatwo dostępna i można ją kupić już w przedziale od około 150 zł do 400 zł (w zależności od wielkości oraz marki). Lampa wiklinowa doskonale odnajduje się zarówno w kawalerkach, w przytulnych mieszkaniach, jak i w bardzo dużych domach. Idealna do salonu, jadalni czy sypialni jest dość dobrym i mocnym źródłem światła, z którego zadowoleni są klienci. 

Lampa szklana

Lampa ze szklanym kloszem (przezroczystym, mlecznym lub barwionym na określony kolor) z dodatkiem części metalowych, miedzianych lub stali – przypomina trochę lampy, które znajdowały się w domach dziadków. Takie lampy na stary styl znów tworzy mnóstwo producentów, gdyż klienci chętnie wracają do takich klasycznych, ponadczasowych modeli. Decydując się jednak na taki model, trzeba jednak stworzyć w pomieszczeniu odpowiednią aranżację, by mogła się ona do niej dopasować. Jest to dość wymagająca lampa, która nie zawsze i nie wszędzie się sprawdzi, dlatego też klienci muszą być bardzo ostrożni podczas jej zakupu. 

Drewniana lampa z żarówkami w stylu ekologicznym

Od kilku miesięcy nastała moda na lampy rustykalne (https://candellux.com.pl/pl/menu/lampy-dworkowe-i-rustykalne-211.html) ekologiczne, w których to dominuje zwykła prosta belka oraz żarówki owinięte dookoła niej. Całość w efekcie tworzy dość efektowną lampę wiszącą, która jest niebanalna i na pewno rzuca się w oczy. Czy taki model lampy wpasuje się w każde pomieszczenie? Niestety nie. Im surowszy klimat panuje we wnętrzach tym lepiej. Warto więc dopasować ją do salonu, sypialni czy biura, gdzie dominuje naturalne drewno, miękkie tkaniny i minimalizm, przejawiający się w braku dodatków i ozdobników.