nowoczesny przedpokój meble

Kilka prostych kroków do atrakcyjnego przedpokoju

Wystarczy tylko kilka prostych kroków aranżacyjnych, aby przedpokój stał się naprawdę atrakcyjną wizytówką całego domu. To miejsce musi być urządzone w sposób funkcjonalny, co nie oznacza, że podczas aranżacji przedpokoju trzeba zrezygnować też z dodatków i różnych drobnych bibelotów, które mają upiększać to pomieszczenie. 

Funkcjonalne meble do przechowywania odzieży i butów


Modne trendy aranżacyjne są tak proste do wprowadzenia w przedpokoju. Aby pomieszczenie to nabrało charakteru wystarczy kupić na przykład elegancki komplet mebli do przechowywania odzieży i butów. Można też dobrać do siebie elementy nie z kompletu. Półka stojak na obuwie wraz z półeczką z wieszakiem, będą dobrym rozwiązaniem do mniejszych pomieszczeń. Przedpokój w bloku to często tylko wąski korytarzyk, który mimo wszystko można atrakcyjnie urządzić. W dużych pomieszczeniach można zatem zastosować meble robione na wymiar, w mniejszych zaś kupić gotowe propozycje ze sklepów meblowych. Prosta półka stojak na buty doskonale spełni swoją rolę.

Drobne dekoracje do przedpokoju


Półka na buty i szafka na ubrania gwarantują, że rzeczy będą ukryte za drzwiczkami, dzięki czemu w przedpokoju zawsze będzie panował większy ład i porządek. To właśnie wtedy można zaszaleć odrobinę z dekoracjami, dzięki czemu przedpokój stanie się naprawdę modnym pomieszczeniem. Do przedpokoju warto między innymi wybrać ładne oświetlenie, szczególną uwagę zwracając na lampę sufitową. Kolejny ważny punkt to lustro. Najlepiej sprawdzi się nieduże lustro ścienne, na przykład w modnej ramie w kolorze starego złota. Aby ocieplić charakter tego wnętrza dobrze jest też na podłodze położyć nie tylko wycieraczki, ale też jakiś atrakcyjny dywanik. Udekorować można również same drzwi wejściowe, na przykład za pomocą stroików czy wianków dedykowanych na konkretne pory roku.