Lampa biurowa do pracy z domu – jak wybrać najlepszą?

Bardzo wiele osób, zwłaszcza w ciągu ostatniego roku, pracować zaczyna z domu, które to miejsce trzeba przystosować do pracy tak, aby była ona jak najbardziej komfortowa i wydajna. Większość domów posiada część, która jest pewnego rodzaju domowym biurem do pracy i nauki, a bardzo ważnym elementem stanowiska pracy jest między innymi lampa biurowa.

Jak wybrać lampę biurową?

Lampa biurowa z candellux.com.pl powinna być wybierana z rozwagą i uwzględnieniem charakterystyki miejsca pracy. Jednym z czynników, który powinno się rozważyć, jest długość kabla, co pozwoli przestawiać swobodnie lampę w różne części biurka, co czasem jest konieczne. Dodatkowo dostępne są lampy biurowe z diodami LED, które nie wymagają stałego podpięcia do gniazdka, a działają w oparciu o baterie – raz naładowane świecą długi czas i dają całkowitą swobodę umieszczenia lampki, a nawet przeniesienia się do innego biurka, jeżeli w domu znajduje się więcej niż jedna powierzchnia robocza, co zdarza się coraz częściej.

Lampa biurowa powinna charakteryzować się też elastyczną konstrukcją, gdyż można wtedy regulować kąt padania światła. Taka sama elastyczność powinna charakteryzować natężenie światła, gdyż przy różnych zastosowaniach wymagana jest inna ilość światła, i tak na przykład przy czytaniu i pisaniu na papierze wymagana jest ilość światła na poziomie około tysiąca lumenów, a do pracy na komputerze lampka musi zostać przyciemniona.

Dodatkowe funkcje mile widziane

W przypadku lamp biurowych LED coraz bardziej popularne stają się modele z dodatkowymi funkcjami. To może być na przykład budzik. Wyposażone są one w wyświetlacz, który informuje nie tylko o dacie i godzinie, ale czasem też wyświetla informacje na temat pogody. Coraz częściej kupowane są też lampy biurowe z głośnikami, które pozwalają na słuchanie muzyki lub wykonywania zadań, do których potrzebny jest dźwięk.

Takie dodatkowe funkcje, chociaż wielu osobom mogą wydawać się fanaberią, w pracy biurowej bardzo się liczą, pozwalając nie tylko na wykonywanie dodatkowych zadań w sposób wygodny, ale także na zaoszczędzenie miejsca przy stanowisku pracy.

W przypadku lampek z głośnikami sporo miejsca uzyskuje się dzięki pozbyciu się dodatkowego zestawu głośnikowego, który zająć może inne miejsce – na przykład w salonie, czyniąc biurko przestrzenią wyłącznie roboczą i wolną od bałaganu i plątaniny kabli, które to elementy bardzo negatywnie wpływają na wydajność pracy zdalnej, niszcząc produktywność i rodząc liczne frustracje.

Do tego lampy z takimi dodatkami można kupić w o wiele atrakcyjniejszej cenie, niż miało to miejsce jeszcze stosunkowo niedawno.