odplyw-liniowy-prostokatny

Odpływ liniowy jako niezbędny element nowoczesnej łazienki

Odpływ liniowy już od kilku lat jest jednym z najpopularniejszych elementów, które stosuje się w nowoczesnych łazienkach. Odpływy liniowe cieszą się tak wielką popularnością dzięki swojej świetnej estetyce oraz wysokiej funkcjonalności. To minimalistyczne rozwiązanie dostępne jest w wielu rozmiarach, więc może być z powodzeniem zamontowane w praktycznie każdej łazience.

Kabina walk-in i odpływ liniowy – zgrana para

Nowoczesne łazienki to przede wszystkim stonowane kolory i minimalistyczne rozwiązania, które mają być nie tylko estetyczne, ale także praktyczne. Takimi rozwiązaniami są na pewno kabiny walk-in w połączeniu z odpływem liniowym. Takie połączenie stanowi ciekawy efekt wizualny, a ponadto elementy te są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.
Kabina walk-in i odpływ liniowy cenione są przez ich posiadaczy za niezwykły komfort użytkowania i wygodę. Te cechy są niesłychanie ważne w przypadku osób, które mają problemy z poruszaniem się. Osoby niepełnosprawne dużo łatwiej mogą korzystać z kabiny prysznicowej, która nie posiada wysokiego progu. Takie właśnie są kabiny walk-in. Funkcję brodzika pełni tu odpływ liniowy, który jest dyskretnie ukryty w płytkach podłogowych.

Odpływ liniowy – łazienka dla osób niepełnosprawnych

Odpływy liniowe od producenta Łazienka Rea są najczęściej stosowanymi rozwiązaniami w łazienkach dla osób niepełnosprawnych. To właśnie brak barier i progów sprawił, że osoby ograniczone ruchowo mogą bez większych problemów korzystać z łazienki wyposażonej w odpływ schowany w podłodze. Oprócz osób niepełnosprawnych z odpływów liniowych mogą z powodzeniem korzystać osoby starsze, które często mają problem z wchodzeniem do wysokich, tradycyjnych brodzików.
Montaż takiego odpływu jest zazwyczaj prosty. Montuje się go w posadzce, a jego funkcją jest odprowadzenie nadmiaru wody do sieci kanalizacyjnej. Płytki na podłodze kładzione są zawsze z delikatnym spadkiem, tak aby woda mogła spływać do odpływu bez żadnych przeszkód.

Odpływ liniowy jest niezwykle eleganckim i nowoczesnym elementem wyposażenia łazienki. Swą popularność zawdzięcza funkcjonalności i ponadczasowości.