miski wc podwieszane 2

Trzy poważne błędy przy zakupie muszli klozetowej

Kupując muszlę klozetową zwykle ma się nadzieję, że będzie to rozwiązanie służące przez lata. Trudno wyobrazić sobie nawet, że zakup wiąże się z dużym ryzykiem błędu. Doświadczenia osób zatrudnionych w sklepach z sanitariatami potwierdza jednak, że nie mamy wcale do czynienia z prostym zadaniem. Jakie błędy popełniane są więc najczęściej?

Po pierwsze – błędy montażowe

O błędach montażowych mówi się przede wszystkim w odniesieniu do tych osób, które interesuje wisząca muszla klozetowa. Ponieważ jednak wiszące modele podtynkowe są z roku na rok wybierane coraz chętniej, mamy do czynienia z problemem, którego nie można zignorować. Najpoważniejszym potknięciem jest decyzja o montażu na własną rękę, gdy nie ma się odpowiedniego doświadczenia. Popełnienie błędu nie jest wcale zjawiskiem rzadkim. Nie mija wiele czasu, a awaria muszli zmusza do usuwania płytek ceramicznych, aby dostać się do elementów ukrytych w ścianie.

Po drugie – nadmierne przywiązanie do niskiej ceny

Ceny muszli klozetowych (zobacz tutaj: https://lazienka-rea.com.pl/toalety-ubikacje/muszle-klozetowe-misy-wc.html)różnią się dość znacząco. Zwykle wychodzi się z założenia, że droższe są modele wiszące oraz te, które posiadają dodatkowe ułatwianie takie, jak choćby obecność bidetu. Nie można jednak zapominać o tym, że na cenę muszli wpływa również to, z jakiego materiału została wykonana. Jego niska klasa i brak powłok ochronnych pozwalają na wejście w posiadanie bardzo taniego modelu. Niestety, szybko traci on walory wizualne, a w pewnym momencie staje się wręcz niebezpieczny dla domowników.

Po trzecie – brak troski o funkcjonalność

Błąd związany z brakiem troski o funkcjonalność muszli klozetowej jest popełniany przede wszystkim przez te osoby, które stawiają na modele przeznaczone do małej łazienki. Duży nacisk, jaki kładzie się na ich walory wizualne sprawia, że wiele osób dąży do miniaturyzacji. Niewielkie sanitariaty wyglądają pięknie. Korzystanie z nich jest jednak wyjątkowo męczące. Z czasem domownicy zaczynają więc utyskiwać na niekomfortową muszlę klozetową, a jej fantastyczny wygląd nie poprawia im wcale humoru.