Czym jest żarówka G9?

W ostatnim czasie bardzo dużym uznaniem cieszy się żarówka G9. Postęp technologiczny sprawił, że obecnie wykorzystuje się głównie oświetlenie LED, które jest zdecydowanie bardziej wydajne od oświetlenia halogenowego.

Zastosowanie żarówek G9

Technologia halogenowa była stosowana dawniej, ale obecnie jest to już raczej przeżytek. W gabinetach lekarskich oraz lampach wiszących można spotkać obecnie żarówki G9. Warto zwrócić uwagę na fakt, że są to żarówki wysokonapięciowe bez reflektora. Światło nie rozchodzi się na wszystkie strony, a do tego w żaden sposób nie jest kierowane. W celu nadania określonego kierunku światła, należy zakupić odpowiedni klosz. Wybór jest bardzo duży, dlatego każdy powinien z łatwością znaleźć coś dla siebie. Żarówki G9 różnią się między sobą, jeżeli chodzi o technologię oświetleniową. Należy pamiętać, że to dla lamp halogenowych wysokonapięciowych produkowany był początkowo trzonek G9. W dzisiejszych czasach żarówki LED również mogą posiadać trzonek G9, a do tego są bardziej energooszczędne. Warto wybierać żarówki LED G9, ponieważ nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego. Obecnie sporo się słyszy o akcjach promujących ekologię i zdrowy tryb życia, dlatego warto mieć to na uwadze. Tego typu żarówki są w stanie oszczędzić nawet 60% więcej energii od lamp halogenowych. Warto również dodać, że są prawie bezobsługowe. Trwałość takich żarówek wynosi 40 000 – 50 000 godzin. Jest to bardzo dobry wynik, dlatego żarówka G9 z candellux.com.pl jest wyborem doskonałym.

Dobre oświetlenie

Wysokiej klasy oświetlenie przyda się także w pracowni technicznej, gdzie najważniejsza jest precyzja oraz dokładność. Żarówka G9 praktycznie od razu zapewnia 100% jasności. Nie trzeba czekać aż się nagrzeje, a to jest niezwykle istotne. Najbardziej liczy się efektywność energetyczna oraz trwałość, dlatego nie opłaca się oszczędzać na takich rzeczach. Każdy może znaleźć coś dla siebie, ponieważ na rynku dostępne są różne barwy światła. Wybór jest bardzo duży, dlatego nawet wymagający klienci powinni być zadowoleni. Najlepiej odwiedzać tylko sprawdzone sklepy stacjonarne oraz internetowe, które wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Najpierw trzeba przeanalizować wszystkie parametry, a zwłaszcza migotanie. Do zapewnienia jasności w całym pomieszczeniu może nie wystarczyć jedna żarówka G9. Za oświetlenie pomieszczenia przeważnie odpowiada kilka źródeł światła. Na uwagę zasługuje fakt, że strumień świetlny o wartości 200-500 lumenów może być generowany zarówno przez żarówki LED, jak i lampy halogenowe. Transformator nie jest potrzebny w przypadku wysokonapięciowych źródeł światła.