Jak wybrać baterię umywalkową?
Korzystanie z baterii umywalkowej jest jedną z codziennych czynności, którą wykonujemy przynajmniej kilka razy w ciągu dnia. Warto więc, żeby nie była ona tylko ładna, ale również i funkcjonalna. Jaka więc powinna być bateria umywalkowa i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
Bateria ścienna czy stojąca?
Jednym z najważniejszych aspektów jest sposób montażu baterii. W dużym stopniu jest to uzależnione od sposobu poprowadzenia instalacji wodnej. Do dyspozycji otrzymujemy dwa zasadnicze rodzaje: baterie ścienne oraz stojące. Spośród modeli stojących największym zainteresowaniem cieszą się baterie montowane na umywalkach. Sposób montażu to bez wątpienia jedna z podstawowych kwestii, którą należy rozważyć.
Bateria z kurkami czy z mieszaczem?
Jeśli już określimy, w jaki sposób chcemy mieć zamontowaną baterię, wówczas należy rozważyć kwestię sposobu dystrybucji wody. Do dyspozycji otrzymujemy modele z kurkami bądź z mieszaczem. Bateria umywalkowa jednouchwytowa z mieszaczem pozwala na regulację temperatury wody przy wykorzystaniu jednej dźwigni. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić wodę o nawet kilkadziesiąt procent. Naturalnie wybór jest kwestią gustu, jednakże bateria umywalkowa z mieszaczem jest znacznie nowszym rozwiązaniem.
Odpowiedni rozmiar
Odpowiednie proporcje baterii względem umywalki to kolejny z ważniejszych kroków nie tylko estetycznych, ale także i praktycznych. Jeśli dysponujemy dużą umywalką, wówczas dobrym rozwiązaniem mogą okazać się baterie z wysokim korpusem i długą wylewką. W przypadku mniejszych umywalek rozsądnym wyborem będą niskie, z krótką wylewką. Element ten warto dobrze sprawdzić podczas zakupu w sklepie.
Perlator – czy warto?
Przy zakupie baterii warto mieć na uwadze nie tylko zakup samego elementu, ale również perlatora, dzięki któremu będziemy w stanie nieco zaoszczędzić. Perlator to małe sitko, które napowietrza wodę. Daje to wrażenie, że strumień wody jest bardzo intensywny, a w rzeczywistości zużywa się jej małe ilości. Perlator to idealny sposób na znaczne oszczędności na wodzie- nawet do 60%.