drzwi do kabiny prysznicowej

Drzwi prysznicowe do kabiny czy zasłonka?

Nowoczesne prysznice najczęściej są wyposażone w specjalne drzwi do kabiny. Coraz więcej osób odchodzi już od zasłonek właśnie na ich rzecz. Dlaczego zasłonki odchodzą do lamusa? Jaką przewagę nad nimi mają drzwi prysznicowe?

Łatwo utrzymać je w czystości

Przede wszystkim drzwi prysznicowe do kabiny łatwo jest utrzymać w czystości. Ich struktura nie jest porowata, więc zabrudzenia i osad z mydła można zetrzeć nawet mokrą szmatką. Drzwi wykonane ze szkła lub PCV bardzo szybko wysychają bez konieczności ich wycierania. Woda swobodnie po nich spływa, co sprawia też, że nie ma ryzyka tego, że stworzy środowisko do rozwoju drobnoustrojów. Zasłonki prysznicowe z kolei mogą się zwijać, a woda sprawi, że poszczególne zwoje będą trudne do rozwinięcia. Do tego też trzeba pamiętać, że folia, z której jest wykonana zasłona, jest dość trudna do doczyszczenia bez jej zdejmowania. O ile nie można oprzeć jej o jakąś równą i twardą powierzchnię np. ścianę, to jej umycie jest niemal niemożliwe.

Zdecydowanie bardziej szczelne

Drzwi prysznicowe do kabiny (sprawdź te)są zdecydowanie bardziej szczelne niż jakakolwiek zasłonka. Oczywiście drzwi muszą być poprawnie wstawione i odpowiednio uszczelnione. Jeśli zamontowano je dobrze, to woda z prysznica nie przedostaje się do pomieszczenia. Po prostu nie ma takiej możliwości. W przypadku zasłonek nie jest to już takie łatwe. Wystarczy nie zaciągnąć ich do końca, by woda trafiła w szczelinę pomiędzy materiałem a ścianą i zalała podłogę. Zdarza się też, że zbyt mocne ciśnienie wody skierowane bezpośrednio na zasłonę może spowodować jej nagłe przesunięcie i zalanie podłogi. Z pewnością to nie jest wymarzona sytuacja.

Wysoka trwałość

Drzwi prysznicowe są zdecydowanie trwalsze niż jakakolwiek zasłona prysznicowa. Nie można się temu dziwić. Skoro są wykonane z mocnego materiału, to można je wymienić dopiero gdy nadejdzie pora na zmianę wystroju mieszkania. Zasłonkę zwykle trzeba wymienić na nową co kilkanaście miesięcy lub nawet częściej, jeśli kabina jest intensywnie użytkowana.