kabina prysznicowa czarna 1

Jak należy wybierać kabiny prysznicowe?

Kabiny prysznicowe uważane są za najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o szybkie, tanie i wygodne mycie. Niestety wciąż wielu inwestorów nie wie, czym się należy kierować podczas wybierania takiego elementu wyposażenia. Jakie są więc najważniejsze cechy kabin prysznicowych? Jakim ich cechom należy się najmocniej przyjrzeć?

Jaka wielkość i kształt kabiny?

Od czego powinno się zacząć wybieranie kabiny prysznicowej? Z całą pewnością poszukiwania odpowiedniego dla siebie rozwiązania należy rozpocząć od wybrania egzemplarza o odpowiedniej wielkości oraz charakteryzującego się właściwym kształtem.
Jaka wersja jest najpopularniejsza? Nie da się ukryć, że za taką uznawana jest kabina prysznicowa 90×90 – sprawdź taką. Wymiar ten nie tylko sprawia, że kabina zmieści się w każdej, nawet najmniejszej łazience, lecz dodatkowo zapewnia odpowiednią wygodę do mycia.
Rzecz jasna kwadratowa kabina o takim wymiarze to nie koniec możliwości. Jeśli tylko ma się nieco więcej miejsca w łazience, można się pokusić o wybranie modelu większego o np. półokrągłym kształcie.

Sposób otwierania drzwi kabiny

Kolejną bardzo ważną sprawą, którą trzeba wziąć pod uwagę, gdy wybiera się kabinę prysznicową, jest sposób otwierania się jej drzwi. Na rynku znaleźć można aż trzy różne warianty. Mowa tu jest o wersji skrzydłowej, przesuwanej, a także składanej. Czym się one cechują?
Kabina z drzwiami skrzydłowymi wymaga wiele miejsca, ponieważ otwierające się na zewnątrz skrzydła zajmują wiele przestrzeni. Z tego powodu często wybierane są modele składane, które co prawda wymagają wolnego miejsca, lecz niestety cechują się dość wątpliwą szczelnością, przez co często zalewa się podłogę łazienki. Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie natomiast kabina z drzwiami przesuwanymi. Jest to rozwiązanie szczelne, wygodne, a także oszczędne pod kątem przestrzeni.

Jaki materiał wykonania?

Na sam koniec warto się jeszcze zainteresować tym, z czego drzwi kabiny mają być wykonane. W tym wypadku poleca się przede wszystkim hartowane szkło, które nie tylko będzie ładne i mocne, lecz również łatwo będzie je utrzymać w czystości.