kanapa rozkładana aranżacja wnętrza

Kanapa rozkładana – czy nadaje się do spania?

W czasach, kiedy na rynku nieruchomości królują mieszkania o bardzo ograniczonym metrażu, wyzwaniem może być ich urządzenie tak, by nadawały się do codziennego użytku. Z pomocą często przychodzą w takich sytuacjach wielofunkcyjne meble, które świetnie sprawdzają się na małej przestrzeni i mogą być ratunkiem dla tych, którzy potrzebują jak najmniejszej ilości wyposażenia w swojej przestrzeni mieszkalnej. To także fantastyczne rozwiązanie dla ideologicznych minimalistów.

Jaki mebel do spania w małym mieszkaniu?

W mieszkaniach typu kawalerka, gdzie miejsce do spania bardzo często jest jednocześnie miejscem, gdzie spędza się wolny czas, a nawet pracuje, wielofunkcyjne meble są na wagę złota. Często nie ma sensu do tak niedużej przestrzeni kupować pełnowymiarowego łóżka, bo przecież do funkcjonowania w ciągu dnia potrzebna jest też wygodna sofa czy narożnik, na którym można usiąść, a miejsca nieograniczonego w takim niedużym mieszkaniu na pewno nie ma. Jak sobie w takiej sytuacji poradzić? Najlepszą opcją będzie sofa lub kanapa rozkładanahttps://meblostrefa.pl/pl/c/Sofy-rozkladane/93.

kanapa rozkładana szara

Funkcje rozkładanej sofy

Rozkładany mebel wypoczynkowy to szansa na sporą oszczędność miejsca i zapewnienie pomieszczeniu kilku funkcjonalności jednocześnie. Odpowiednio dobrana kanapa rozkładana może służyć jako:

  • mebel do siedzenia w ciągu dnia,
  • mebel do spania (po rozłożeniu),
  • dodatkowa przestrzeń do przechowywania (większość rozkładanych sof ma ukrytą skrzynię na pościel).

Taki mebel doskonale sprawdzi się w kawalerce, ale także może być dobrym pomysłem na wyposażenie pokoju służącego jako pokój gościnny –  będący jednocześnie biurem lub miejscem do spędzania czasu na co dzień.