biala wanna parawan

Wanna z prysznicem, czyli jak urządzić małą łazienkę w stylu skandynawskim!

Styl skandynawski jest bardzo popularny w urządzaniu wnętrz od dłuższego już czasu. Połączenie bieli i innych, jasnych barw z naturalnymi kolorami drewna sprawia, że łazienka jest miejscem w którym człowiek naprawdę może odpocząć, poczuć się swobodnie i zrelaksować w pełnym tego słowa znaczeniu.

Wanna z prysznicem – rozwiązanie na miarę dzisiejszych czasów!

Oglądając zdjęcia, programy telewizyjne czy wystawy z aranżacjami łazienek, coraz częściej można natknąć się na rozwiązanie, jakim jest klasyczna, biała wanna z prysznicem. Jest to recepta na to, by połączyć ze sobą ekonomikę, estetykę oraz element praktyczny w urządzaniu wnętrz.
Dzięki zwykłej wannie z dobudowaną kabiną prysznicową, nawet na małej przestrzeni łazienkowej można cieszyć się zarówno relaksującą kąpielą, jak i szybkim, higienicznym prysznicem. Jest to szczególnie popularne rozwiązanie w mniejszych łazienkach, gdzie (szczególnie przy dzisiejszych cenach) każdy metr przestrzeni liczony jest na przysłowiową wagę złota. Kiedyś wanny z prysznicami straszyły zawieszonymi na drążkach zasłonami, na szczęście dziś zdecydowanie częściej stosuje się przejrzyste, szklane lub plastikowe szyby oraz całą gamę kształtów wanien, wraz z różnymi ich funkcjami, takimi jak hydromasaż czy otwierane drzwiczki, sprawiające, że z mogą z nich swobodnie korzystać osoby z problemami ruchowymi czy ludzie starsi.

Łazienka z wanną z prysznicem w stylu skandynawskim

Wspomniana wcześniej, biała wanna z prysznicem, świetnie wpasuje się w klimat minimalistycznej i jasnej w barwach, małej łazienki w stylu skandynawskim. Wanny zajmują w pomieszczeniach kąpielowych zwykle najwięcej miejsca, są więc poniekąd punktem centralnym, do którego trzeba dopasować rozmieszczenie i wygląd pozostałych części wystroju.
Urządzając to pomieszczenie w stylu rodem z krajów nordyckich, można dobrać białe kafelki mieszane z tymi imitującymi drewno, a także jasne, drewniane lub lakierowane meble. Pasującymi elementami będą również bambusowe akcesoria, takie jak pojemnik na mydło, wieszaki czy drabinka na ręczniki, a także wiklinowe koszyki i drewniane pudełka, które dopełnią wystroju i pozwolą na utrzymanie ładu i estetyki w łazience.