sprzedawca gazu

Zmiana dostawy gazu – jak to wygląda w rzeczywistości?

Ostatnie czasy nie są najłatwiejsze dla portfeli Polaków. Cały czas słyszy się o kolejnych podwyżkach prądu, a niestety dochodzi do nich również gaz. Istotny jest tutaj również aspekt polityczny, czyli dywersyfikacji. Prowadzenie polityki niezależnej, która poprzez balans spowoduje większe możliwości nie zawsze było i jest celem polskich rządów. Zapewne niewielu wie, że dostawcę gazu, podobnie jak dostawcę prądu można zmienić. Jak taki proces wygląda od środka? Postanowiliśmy to dokładnie sprawdzić.

Wzrost cen w 2022 roku

Niestety, portfele Polaków cały czas będą cierpieć. Zeszły rok pokazał, że cena gazu skoczyła aż 3-krotnie w górę. Jasne, powie ktoś, że był kryzys światowy wywołany pandemią, natomiast w tym przypadku nie ma to większego znaczenia. Okazało się jednak, że obniżka VAT na gaz pozwoliła Polakom przynajmniej na chwilę obecną tak bardzo tego nie odczuć. Nie jest to jednak tak bardzo kolorowe, jak wygląda na papierze, chociaż trzeba przyznać, że zamrożenie podwyżek chroni Polaków przed większymi wydatkami. I tak jednak osoby wykorzystujące gaz w celu podgrzania wody zapłacą więcej.

Jak wygląda proces zmiany dostawcy gazu?

sprzedawca gazu

W pierwszej kolejności należy powiedzieć, że cały proces nie będzie wymagać przebudowy instalacji w naszych domach. Różnice w dostawach gazu nie są wielkie, natomiast każda oszczędność, nawet paru złotych może być wyraźnie odczuwalna w portfelach. Sprzedawca gazu, który będzie nowym dostarczycielem tego surowca może zaoferować wyjątkowe warunki, które przekonają do skorzystania z jego oferty. Więcej o zmianie dostawcy można przeczytać na stronie: http://eon.pl/dla-biznesu/firmy-i-instytucje/oferta/gaz-ziemny/stala-cena-gazu-ziemnego

To, na co należy zwrócić uwagę, to cena za 1 kilowatogodzinę (kWh), aczkolwiek ona jest uzależniona od miejsca zamieszkania, a co najważniejsze, od zużycia gazu. Decyzja o zmianie operatora powinna być zatem dokładnie przemyślana, aby nowy sprzedawca gazu sprawił, że nasze rachunki będą mniejsze.

W kontekście całego procesu zmiany dostawy prądu, trzeba powiedzieć, że cały proces jest bezpłatny. Wymaga to jednak załatwienia wszelkich formalności jak wybór nowego operatora, podpisanie z nim umowy, wypowiedzenie starej umowy oraz otrzymaniu informacji o nowym dostawcy. Zdarza się również, że takimi formalnościami zajmują się zewnętrzne podmioty odciążające klienta.