Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego

Zakup mieszkania to bez wątpienia jedna z większych inwestycji w życiu każdej przeciętnej polskiej rodziny. Sporo osób zastanawia się pomiędzy mieszkaniem z rynku pierwotnego, a zatem nieruchomości na nowym osiedlu od dewelopera. Czym charakteryzują się nowe mieszkania i dlaczego warto celować właśnie w ten segment?

Dlaczego warto kupować nowe mieszkania?

Mieszkania w nowym budownictwie to zupełnie inna historia. Osiedla projektowane są tak, że można poczuć prawdziwą wygodę życia w nowoczesnym otoczeniu. Pod uwagę brane są między innymi potrzeby współczesnych ludzi związane z otwartą przestrzenią. Rynek pierwotny to mieszkania przestronne, w których kuchnia najczęściej łączy się z salonem i tworzy naprawdę sporą użytkową przestrzeń. Duże balkony i tarasy, przeszklone ściany z oknami aż po sufit, to cechy wyróżniające nowoczesne luksusowe apartamenty. W takich mieszkaniach aż chce się żyć, bo naprawdę zachęcają do tworzenia sobie tam wygodnej przestrzeni osobistej.

Rynek pierwotny mieszkań w dużych miastach

Stan mieszkania najczęściej wymagają głównego remontu i dostosowania do potrzeb współczesnego człowieka, ale niestety nie zawsze wszystko idzie tak prosto i łatwo. Na przeszkodzie mogą stanąć między innymi kwestie związane z samą konstrukcją, niemożliwe może być wyburzenie niektórych ścian i połączenie na przykład kuchni z salonem. Dlatego też marzenia o dużym przestronnym mieszkaniu w starym budownictwie to często po prostu coś nie do osiągnięcia. Jeżeli chodzi o rynek mieszkań pierwotny, to tutaj remont nie jest potrzebny, bo mieszkania są wykończone w bardzo wysokim standardzie. Tak naprawdę wystarczy się po prostu wprowadzić lub przerobić lokal na przykład na mieszkanie pod wynajem w trybie krótkoterminowym. Takie nieruchomości to też oczywiście doskonały sposób na zainwestowanie pieniędzy i zwrot z inwestycji w stosunkowo krótkim czasie. W wielu miastach Polski można je sprzedać już po kilku miesiącach, zarabiając na tym nawet kilka lub kilkanaście procent w stosunku do pierwotnej inwestycji.

Sprawdź szczegóły pod adresem: https://wroclaw.domd.pl/inwestycje