basen zimą

Jak sobie poradzić w zimę z basenem ogrodowym?

Okres zimowy jest dość problematycznym czasem w odniesieniu do eksploatacji basenów. Jest wiele pomysłów, które umożliwiają pozostawianie basenu na okres zimowy na zewnątrz, tak by móc z niego korzystać w następnym sezonie. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, by wiedzieć co zrobić ze swoim basenem w tym trudnym czasie i ochronić go przed uszkodzeniami.

Jak sobie poradzić w zimę z basenem ogrodowym? Co trzeba wiedzieć?

Warto wiedzieć, czym jest tak zwany skimmer, ponieważ jest on elementem, od którego zależy prawidłowa eksploatacja basenu ogrodowego. Aby basem był bezpieczny w okresie jesienno – zimowy, to warto pozostawić w nim wodę, właśnie poniżej skimmera. Co to jest skimmer? To element znajdujący się na rancie każdego basenu ogrodowego, który odpowiedzialny jest za usuwanie i zbieranie zanieczyszczeń. Należy także wiedzieć, że pompę, która jest elementem składowym każdego basenu należy odłączyć od niego przed sezonem zimowym. Pompę przechowujemy osobno, nie na zewnątrz. Wodę w basenie, którą pozostawiamy należy zabezpieczyć przed powstawaniem i rozwojem w niej glonów i innej zielonej roślinności. Pomagają w tym specjalne środki, nazywane potocznie antyalgami. Są one dostępne w większości sklepach posiadających produkty do domu i ogrodu. Warto zaopatrzyć się w taki środek zabezpieczający, po to by nie doszło do rozwoju innych organizmów w naszym basenie.

Inne, ważne informacje, które zdecydowanie warto poznać.

Jak sobie poradzić w zimę z basenem ogrodowym? To pytanie zadaje sobie każdy posiadać takiego gadżetu. Użytkowanie basenu w okresie jesienno – zimowym w naszym kraju nie jest możliwe, dlatego warto dobrze go zabezpieczyć, by nie musieć w każdym sezonie letnim kupować nowego basenu. Przed użytkowaniem basenu w sezonie wiosennym, warto dokładnie go umyć i dolać do wody dodatkową ilość środka przeznaczonego do usuwanie planktonu. Dobrze zabezpieczony basen jest gwarancją zadowolenia w kolejnym sezonie, gdy temperatura będzie już odpowiednia do użytkowania.