projekt-domu-amarylis

Postaw na praktyczne rozwiązania

Obecnie w każdej chwili można postawić garaż na swojej działce, wybierając taki wolnostojący z blachy. W niektórych przypadkach takie rozwiązanie się sprawdzi, ale wiąże się z wieloma ograniczeniami. Dużo bardziej praktyczny okazuje się być dom z garażem dwustanowiskowym na wąską działkę. Nawet przy niedużej powierzchni można cieszyć się sporą przestrzenią do zagospodarowania i to na różne sposoby. Garaż nie musi pełnić wyłącznie swojej nadrzędnej funkcji. Tym bardziej, jeśli ma się do dyspozycji większe pomieszczenie na dwa auta.

Dlaczego projekt domu na wąską działkę z garażem dwustanowiskowym cieszy się tak dużą popularnością wśród inwestorów?

O lokalizacji garażu w dużej mierze decyduje kształt i wielkość działki, ale na uwadze trzeba mieć też potrzeby przyszłego użytkownika. Możliwe jest uzyskanie dodatkowej powierzchni użytkowej, decydując się na dom na wąską działkę z garażem dwustanowiskowym. Takie rozwiązanie daje dużo więcej możliwości. Do największych zalet domu z garażem o dużej powierzchni zaliczyć można:

• ekonomiczność,
• funkcjonalność,
• wygodę,
• dodatkową przestrzeń nad garażem,
• oszczędność miejsca na posesji,
• większe możliwości wykorzystania dostępnej powierzchni.

Dużo tańszym rozwiązaniem okazuje się być projekt domu z garażem, który został zespolony z budynkiem niż budowa osobnego obiektu wolnostojącego. Inwestorzy chcący do maksimum wykorzystywać dostępną powierzchnię działki, mają taką możliwość właśnie w przypadku domu z garażem wbudowanym w jego bryłę. Można usytuować go od strony północnej, czyli w miejscu najmniej doświetlonym. Oszczędności widoczne są też w ogrzewaniu i podatku. Garaż połączony z domem jest traktowany jako część mieszkalna a w przypadku tego wolnostojącego jako osobny budynek gospodarczy. Zaletą domów z garażem jest to, że zyskujemy swobodny dostęp do części mieszkalnej. Jest to duże udogodnienie chociażby pod względem zakupów, kiedy trzeba wnieść je do domu z samochodu. Garaż dwustanowiskowy może pełnić funkcje dodatkową, czyli pomieszczenia gospodarczego.

Więcej na: domywstylu pl