Odnawialna energia dla firm

Jesteś przedsiębiorcą? Prowadzisz własną działalność gospodarczą? Zależy Ci na tym by Twoja firma była jak w największym stopniu ekologiczna oraz by pozostawała w zgodzie z naturą? Dodatkowo przerażają Cię rachunki za prąd, które musisz cyklicznie uiszczać? Zastanawiasz się nad alternatywni sposobami na pozyskanie energii elektrycznej dla swojej firmy? Szukasz sprawdzonych i praktycznych porad w tym temacie? Jeżeli tak, to z pewnością zainteresuje Cię właśnie ten tekst – powstał on specjalnie z myślą o wszystkich przedsiębiorcach, którzy mają taki sam problem i dylemat jak Ty. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury!

Energia dla firm – postaw na panele fotowoltaiczne

Rachunki za prąd są prawdziwą zmorą praktycznie każdego przedsiębiorstwa. W przypadku średnich i małych firm mogą one wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest zainwestowanie w specjalistyczną instalację fotowoltaiczną. Jest to nic innego, jak zamontowanie na dachu paneli słonecznych, które akumulują energię pozyskiwaną wprost z promieni słonecznych. W Polsce panują bardzo korzystne dla takiego rozwiązania warunki atmosferyczne, dzięki czemu można pozyskać w ten sposób naprawdę bardzo dużą część energii elektrycznej – co w bardzo szybki i prosty sposób przekłada się na zdecydowanie obniżenie rachunków za prąd.

Energia dla firm – czy jest to drogie rozwiązanie?

Instalacja specjalnych paneli słonecznych wiąże się oczywiście z wydatkiem, ale należy zwrócić uwagę że jest on wyłącznie jednorazowy. Co więcej, obecna regulacja prawna pozwala na pozyskanie naprawdę sporego dofinansowania z pieniędzy unijnych. Decydując się na wykonanie w swojej firmie takiej instalacji można uzyskać stały dostęp do niewyczerpywanego źródła energii elektrycznej. Oznacza to, że jednorazowa inwestycja będzie przynosić firmie wymierne korzyści już zawsze. Dodatkowym atutem jest, również fakt że firma będzie postrzegana jako: nowoczesna, progresywna oraz proekologiczna. Są to w dzisiejszych czasach niezmiernie ważne cechy.

Więcej w temacie „energia dla firm”: https://www.innogy.pl/pl/msp