Nasiona na taśmie – prace w ogrodzie nabiorą tempa

Prace w ogrodzie, choć dostarczają dużo radości, zajmują również dużo czasu, szczególnie na samym początku, gdy trzeba przygotować odpowiednio podłoże oraz posiać wszystkie rośliny. Pomysłem na przyspieszenie tych prac jest zasianie nasion przy pomocy taśmy. Na czym ono polega?

Nasiona na taśmie – czym są i jak je stosować?

Drobniutkie nasiona z tradycyjnej torebki mają postać sypką, więc aby je odpowiednio wysiać, należy rozdzielać pojedyncze ziarenka. Jest to zadanie dość trudne i pracochłonne, a szczególnie wtedy, gdy są one wyjątkowo drobne. Trzeba pamiętać, że zasianie ich gęsto skutkuje gorszymi plonami i dodatkowym zajęciem, jakim jest systematyczne przerywanie wschodzących roślin. Dzięki nasionom na taśmie cały proces wysiewania warzyw jest znacznie łatwiejszy i zajmuje dużo mniej czasu, a i efekty są dużo lepsze.

Nasiona wybranych roślin umieszczone są na specjalnej celulozowej taśmie w równych odstępach, które są zawsze adekwatne do rodzaju warzyw. Taśma wykonana jest z całkowicie naturalnych materiałów, które rozpuszczają się pod wpływem wody i innych czynników środowiskowych. Wystarczy po prostu umieścić ją na uprzednio przygotowanej ziemi, przysypać oraz systematycznie i obficie podlewać. Dzięki temu rośliny wschodzą równo, w odpowiednich odstępach i nie trzeba ich regularnie przerywać.

Plusy nasion na taśmie

W sklepach dostępne są w takiej formie różne gatunki warzyw i ziół. Można zakupić nasiona marchewki, pietruszki, sałaty, buraków, rzodkiewki, ogórków czy mieszanki popularnych ziół. W takiej postaci nie dostanie się nasion tych warzyw, które wymagają rozsady, np. papryki i pomidora. Są one nieco droższe, ale zdecydowanie wymagają mniej pracy, a plony są w pełni zadowalające. Na ich korzyść przemawia także to, że nie potrzebne jest późniejsze przerywanie wschodzących roślin. Nasiona na taśmie pochodzą od sprawdzonych producentów. Charakteryzują się wysoką jakością i bardzo dobrą zdolnością do kiełkowania. Z powodzeniem można stosować je w ogrodzie oraz w doniczkach.