fuga-silikonowa

Tarasowa fuga silikonowa – dlaczego warto ją wybrać?

Nie da się ukryć, że jeśli kros planuje wybudowanie tarasu, to musi skupić się na wszystkich, nawet najdrobniejszych szczegółach. Na szczęście wiele rozwiązań jest już przetestowanych i powszechnie sprawdzonych więc część z takich kłopotów zwyczajnie odchodzi. Mowa tu jest np. o używanej na tarasie fudze, która jak się przyjęło, powinna być modelem silikonowym. Z jakiego jednak powodu?

Jakie są warunki na tarasie?

Jeśli chce się zrozumieć, z jakiego powodu tak często polecanym modelem fugi na taras jest wersja silikonowa, najpierw trzeba zdać sobie dokładnie sprawę z tego, jakie konkretnie warunki na tarasie panują, a co za tym idzie, na co musi być dana fuga odporna.
Taras to przede wszystkim ogromne zanieczyszczenie od strony pyłu i brudu. To również bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak wysoka i niska temperatura, a także śnieg, deszcz, czy też silne nasłonecznienie.

Czy fuga silikonowa na taras sobie poradzi?

Widząc powyższą listę zagrożeń, nie dziwi zupełnie to, że tak wiele osób ma poważne problemy z poprawnym wybraniem fugi na taras. Czy jednak model silikonowy sobie z tym wszystkim poradzi? Jak się okazuje tak, ponieważ fugi silikonowe do płytek (przejdź), cechują się naprawdę niezwykłą wytrzymałością i odpornością na wiele zagrożeń. Są dodatkowo bardzo ładne i estetyczne, ponieważ dostać je można w nie tylko w szarej, lecz również znacznie bardziej zróżnicowanej kolorystyce.

Fuga silikonowa cena

Zasadne jest jednak pytanie, jak kształtuje się cena takiej niezwykłej fugi. Można by przecież sądzić, że skoro jest ona tak mocna i odporna na zagrożenie, a dodatkowo jest ładna, to musi kosztować naprawdę wiele pieniędzy. Jak się jednak okazuje, koszt takiej fugi nie jest wiele większy od tego, ile kosztuje inna, używana na tarasie fuga, która co ważne, nie wykazuje się tak dobrymi właściwościami użytkowymi. Innymi słowy, zdecydowanie warto wybrać fugę silikonową.