Jak dobrze oświetlić łazienkę?

Łazienka to pomieszczenie, w którym relaksujemy się po długim dniu pracy. Nie można jednak zapomnieć, że jest to pomieszczenie, w którym rano szykujemy się do wyjścia. Te różnorodne funkcje łazienki zmuszają nas do bardzo starannego wyboru oświetlenia, które jednocześnie powinno być praktyczne i sprzyjać relaksowi. Jak wybrać idealny plafon do łazienki?

Plafon sufitowy – co to jest?

Plafony sufitowe (https://candellux.com.pl/pl/menu/plafony-sufitowe-229.html) to lampy, których największą zaletą jest to, że montuje się je bezpośredni na suficie, a ich rozmiary są niewielkie. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Montując lampę wiszącą w łazience nie zawsze uzyskamy oczekiwane efekty. Duża lampa sprawi, że pomieszczenie optycznie się zmniejszy. Montując plafon sufitowy unikniemy takiego niebezpieczeństwa.

Szukając plafonu sufitowego do łazienki nie można zapomnieć, że jest to pomieszczenie, w którym panuje duża wilgoć. Plafon, na który się zdecydujemy musi mieć zabezpieczenie przeciwko wilgoci na poziomie co najmniej IP 44.

Jak wybrać idealny plafon do łazienki i do pokoju kąpielowego?

Wybierając plafony sufitowe do małych łazienek warto skupić się na modelach, które nie są duże. Dzięki temu lampa w łazience nie będzie dominująca, ale ładnie wkomponuje się w pozostałe wyposażenie.

Do łazienki nowoczesnej sprawdzą się plafony sufitowe proste i minimalistyczne. Świetnie wyglądała lampy, które nie mają obramowania, a jedynie klosz. Do łazienki industrialnej będzie pasował plafon z metalowym, czarnym obramowaniem.

Wybierając plafony sufitowe do pokoju kąpielowego można pozwolić sobie na większe lampy. Duże, okrągłe plafony umieszczone centralnie nad wanną będą nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim eleganckie.

W pokoju kąpielowym, który jest urządzony w stylu glamour można pozwolić sobie na plafon, który jest duży i bogato zdobiony. Warto postawić na modele wykończone kryształkami, które ten styl bardzo lubi. Taka łazienka będzie niezwykle efektowna.

Warto pamiętać, że plafony sufitowe można również zamontować na ścianie i wykorzystać jak kinkiety. Dzięki takiemu rozwiązaniu w pokoju kąpielowym będzie spójne oświetlenie. Plafon można zamontować na ścinie nad wanną lub w pobliżu toaletki. Trzeba jednak pamiętać, że montując plafony nad toaletką konieczne jest wykorzystanie dwóch lamp umieszczonych symetrycznie po obu stronach toaletki.

Plafony to lampy, które są nie tylko bardzo eleganckie, ale również praktyczne. Dzięki temu, że ściśle przylegają do sufitu nie zmniejszają optycznie pomieszczenia, co jest szczególnie ważne w małych łazienkach.