scianka-prysznicowa-walk-in-czarna

Jak czyścić szybę do prysznica?

Szyba do prysznica jest bardzo ważnym elementem każdej łazienki. Jednak ma do siebie to, że bardzo szybko się brudzi. Najczęściej nieestetyczne zacieki na szybie można zauważyć już po kilkunastu minutach od skorzystania z prysznica. Jak poprawnie czyścić szybę? Co zrobić, by kabina prezentowała się dobrze?

Ściąganie nadmiaru wody

Szyba do prysznica jest gładka i woda może po niej swobodnie spływać. Nie ma w tym nic dziwnego, bo to naturalny proces, którego nikogo nie zaskoczy. Zwykle w ogóle nie zwraca się na niego uwagi. Z tego powodu po zakończonym prysznicu woda wciąż pozostaje na szybie, z której w różnym tempie spływa na dół. Często z racji podwyższonej temperatury woda wyparowuje z szyby, zanim spłynie do brodzika. Efektem tego są nieestetyczne i bardzo widoczne zacieki. Są one szczególnie wiodczne gdy woda została wcześniej wymieszana z jakimś kosmetykiem. W takim wypadku jej spływ pojedynczych kropli wiąże się też z rozmazaniem zabrudzeń. By tego uniknąć, najlepiej jest od razu po wyjściu z prysznica usunąć wodę zebraną na szybie. Do tego celu używa się po prostu zwykłej ściągaczki do szyb, choć można też sięgnąć po ręcznik kąpielowy. Usunięcie wody uniemożliwi powstanie brzydkich zacieków.

Kwestia odpowiednich preparatów

Szyba do prysznica zobacz na tej stronie powinna być czyszczona przy pomocy odpowiednich preparatów. Nie powinny to być płyny uniwersalne do czyszczenia każdej powierzchni, ale środki przeznaczone właśnie do szyb. Bardzo często mają one dodatki, które rozpuszczają pozostałości po kosmetykach i równocześnie zapobiegają parowaniu szyb. To także dość ważna cecha, bo para zebrana na szybie prysznicowej z czasem się skropli, a pozostałe po niej krople spłyną i zostawią zacieki. Uniemożliwienie powstania pary może więc być sposobem na dłuższe utrzymanie szyby pomiędzy kolejnymi czyszczeniami w dobrym stanie. Świetnym pomysłem może też być stosowanie domowych metod, które zapobiegają parowaniu. Wśród nich można wymienić spryskiwanie szyby pianką do golenia albo lakierem do włosów.