szpachlowka-do-napraw-betonu-1

Gładź cementowa – dlaczego to dobry materiał wykończeniowy?

Szlifowanie ścian to żmudna i ciężka praca. Nie to jest jednak najgorsze. Zdecydowanie najbardziej daje w kość unoszący się wszędzie biały pył, którzy włazi w najmniejsze zakamarki i szczeliny, a wychodzi potem jeszcze tygodniami. Zdecydowanie trudno usunąć tego typu zabrudzenia, ale można łatwo ich uniknąć – gładź cementowa – jedyna, która nie produkuje pyłu.

Zdecydowane zalety gładzi cementowej

szpachlowka-do-napraw-betonu

To jeden z najpopularniejszych materiałów do wykończania ścian i sufitów. I właściwie nie ma się co dziwić. Szpachla cementowa bardzo dobrze pokryje nierówności, uzupełni ubytki i zapełni pęknięcia oraz rysy. Tworzy równą, ale nie idealnie gładką powierzchnię. Jej głównym składnikiem jest szary lub biały cement. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że świetnie nadaje się do wnętrza jak i na elewacje zewnętrzne. Gładzie cementowe również jako jedne z niewielu przepuszczają parę i nie magazynują wilgoci – zobacz. Są więc najlepszym wyborem, jeśli chodzi o łazienki, kuchnie czy sauny. Jest także bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne od gładzi gipsowej. Co najważniejsze – szpachli cementowej nie trzeba szlifować, ratujemy się więc od uciążliwego pyłu.

Etapy pracy z gładziami cementowymi

Aby uzyskać zadowalający efekt, konieczne jest nałożenie co najmniej trzech warstw. Przedstawia się to w następujących etapach:

  • przygotowanie podłoża – powinno być suche i dokładnie oczyszczone
  • przygotowanie masy – suchą mieszankę uzupełnia się odpowiednią ilością czystej wody i miesza najlepiej mieszarką wolnoobrotową. Masę powinno odstawić się na 5 minut i potem ponownie wymieszać
  • wypełnienie masą większych ubytków
  • nałożenie gładzi na całej powierzchni podłoża przy pomocy pacy oraz równomierne jest wygładzenie
  • zaleca się, aby odczekać około 2-6 tygodni, zanim na gładź cementową nałożymy warstwę wybranej farby.