Nowoczesne środki ochrony roślin

Zarówno rolnictwo, jak i przydomowe ogrody nie przetrwałyby gdyby nie wysokiej jakości środki ochrony roślin. Różnorodne preparaty w postaci aerozoli, zapraw, czy też granulatów pozwalają na zachowanie ukochanych roślin w doskonałej kondycji.

Różnorodne środki ochrony roślin

Istnieje wiele przyczyn prowadzących do chorób roślin. Mogą one obumierać nie tylko z powodu rozwoju grzybów, ale również w wyniku namnażania się na nich pasożytów. W praktyce oznacza to, że zawsze należy dobrać środek ochrony roślin odpowiedni do sytuacji.

Warto jednak mieć na uwadze, że w większości przypadków będzie to fungicyd. Z jakiego powodu? W polskich warunkach klimatycznych za ponad 90% chorób roślin odpowiadają grzyby. Z tego powodu środki grzybobójcze znane jako fungicydy cieszą się największą popularnością.

Różne formy fungicydów

Podobnie jak w przypadku pestycydów, herbicydów również fungicydy mogą występować w kilku podstawowych formach. W sprzedaży dostępne są środki grzybobójcze pod postacią aerozolu, kryształów i granulatu, czy też w postaci zapraw.

To, na który rodzaj fungicydu najlepiej się zdecydować zależy od kilku czynników. Przykładowo aerozole cieszą się największą popularnością wśród ogrodników opiekujących się stosunkowo niedużą ilością roślin. Z kolei zaprawy do nasion wykorzystywane są przez osoby chcące zabezpieczyć rośliny w ich początkowym etapie rozwoju.

W praktyce oznacza to, że środki ochrony roślin grzybobójcze mogą występować w wielu różnych formach. To, która z nich będzie najskuteczniejsza zależy od składu oraz rodzaju zwalczanego grzyba.