gladz-wapienna-20-kg

Gładzie wapienne, czyli jak wykonać piękne i gładkie ściany w naszym domu

Gładzie wapienne pozwalają na uzyskanie efektu wysokiej gładkości ścian. Ich wysoka paroprzepuszczalność sprawia, że są doskonałym materiałem do pokrycia ścian w pomieszczeniach, gdzie panuje wysoka wilgotność. Szpachle wapienne układamy bezpośrednio na zagruntowanych tynkach.

Jaki tynk będzie najlepszy pod gładź wapienną?

Zaleca się zastosowanie tynków wapiennych. Podobnie jak gładzie, zapewniają wspaniałe właściwości paroprzepuszczalne, a więc są odporne na działanie wilgoci. Ponadto, tak samo jak gładzie wapienne cechuje je odporność na porastanie grzybami i pleśnią. Gładzie i tynki wapienne sprawdzą się doskonale w łazienkach i kuchniach. W przeciwieństwie do tynków i gładzi gipsowych nie są wrażliwe na działanie wody. Jeżeli w atmosferze znajduje się duża ilość pary, tynki wapienne ją pochłaniają. Natomiast, jeżeli powietrze stanie się bardziej suche, pochłonięta woda zostaje oddana z powrotem do atmosfery.

Po co kłaść gładź wapienną na tynk?

Skoro tynki posiadają tak wiele zalet to właściwie po co pokrywać je jeszcze warstwą gładzi? Wynika to z uziarnienia. Tynki są raczej gruboziarniste, więc za ich pomocą nie jesteśmy w stanie uzyskać efektu odpowiedniej gładkości ścian.

Podsumowanie

Tynki i gładzie wapienne składają się z naturalnych składników, z przewagą spoiwa wapiennego – https://budujmy.eu/pl/menu/gladzie-wapienne-953.html. Akumulują ciepło, dlatego nawet w lecie ściany nie ulegną przegrzaniu. Ponadto zanieczyszczenia i brud nie mają skłonności do łączenia się z nimi, gdyż ten rodzaj pokrycia nie ładuje się elektrostatycznie. Gładź wapienna sprawi, że ściany w naszym domu będą wyglądały pięknie, a brud i wilgoć będą im niestraszne. Do tego rozwiązania przekonało się już wiele osób. Analizując ile zalet ma szpachla wapienna, w ogóle to nie dziwi. Łatwość aplikacji, trwałość pokrycia i estetyczne użytkowanie. Rzadko się zdarza, żeby jedno rozwiązanie cechowało tyle pozytywów.